Plzeň remizovala so Schalke 1:1, Manchester vyhral v Amsterdame 2:0

17.02.2012 Celý región

Bratislava 16. februára (TASR) - Futbalisti českého majstra Viktorie Plzeň remizovali vo štvrtkovom prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy 2011/2012 pred vlastnými fanúšikmi s nemeckým Schalke 04 1:1. V drese domácich sa predstavili aj Slováci Marián Čišovský, Marek Bakoš a Michal Ďuriš.
Dobrú pozíciu pred odvetou si vytvorili hráči Manchestru United, ktorí zvíťazili na štadióne Ajaxu Amsterdam 2:0. O prvý gól sa v 59. minúte postaral Ashley Young a päť minút pred koncom spečatil skóre mexický útočník Javier Hernandez. Legia Varšava v bránke so slovenským gólmanom Dušanom Kuciakom remizovala s portugalským Sportingom Lisabon 2:2.
Vo štvrtkových dueloch sa predstavil aj ďalší Slovák Dušan Švento, no radosť určite nemal, keďže jeho Red Bull Salzburg podľahol doma Metalistu Charkov vysoko 0:4 a prakticky sa pripravil o šancu na postup. Nedarilo sa ani Laziu Rím, ktoré doma prehralo s Atleticom Madrid 1:3.